A Művészeti Kar tanulmányi kirándulása Liszt és Haydn nyomdokain

Doborján - Kismarton – Fertőd

2018. Május 12-én, szombaton egy nagyszerűnek ígérkező tanulmányi kiránduláson vettünk részt a Művészeti Kar szervezésében.
Doborjánban kezdtük a napot, ahol megcsodálhattunk Liszt Ferenc szülőházát és a mellette lévő koncerttermet. Ezután utunkat Kismarton felé vettük, ott az Eszterházy-kastélyt, azon belül pedig a Haydn- kiállítást tekintettük meg illetve sétáltunk egyet a városban, valamint a kastélyhoz tartozó parkban. Kismartonban sor került még a Haydn-ház és a Haydn-templom körbejárására is. A kirándulást Fertődön zártuk egy sétával a kastélyparkban. A hangulat és a társaság mindvégig kellemes volt, az utazás végén még egy kvízre is jutott idő, amelyben összemérhettünk az aznap szerzett tudásunkat. Fáradtan, viszont rengeteg élménnyel gazdagodva tértünk haza Győrbe.
Ezúton is köszönöm a szervezőknek a fáradságos munkájukat és hogy lehetővé tették nekünk, hogy közelebbről megismerkedjünk Liszt Ferenc, illetve Joseph Haydn életútjával.

Horváth Eszter I.évf. klasszikus zongora szak BA