Pedagógiai pályaalkalmasság online interjúk lebonyolítása

Kedves Felvételizőink!

Alább közöljük a tanárképzésekre jelentkezők számára a pedagógiai pályaalkalmassági interjúkkal kapcsolatos tudnivalókat.

Videókonferencia lebonyolítására vonatkozó szabályok

A Széchenyi Egyetem Művészeti Kar felvételi vizsgái 2020. június 15-én kezdődnek és 2020. július 3-án zárulnak.
A főtárgyi alkalmassági vizsgák, a videófelvételek elbírálása és a pedagógiai pályaalkalmassági interjúk a Kar honlapján közzétett napokon kerülnek lebonyolításra.
A tanárképzésekre jelentkezők online interjú keretében adhatnak számot a pedagógiai pályát illető elhivatottságukról, alkalmasságukról.
Az alkalmassági vizsgák pontos beosztásáról az érintett jelentkezőket személyre szóló értesítés útján tájékoztatjuk.
A kapcsolat létrehozásához szükséges információkat a felvi.hu-n megadott email címre küldjük meg, legalább 3 nappal a meghirdetett vizsganap esedékessége előtt.

1. A pedagógiai pályaalkalmassági interjút annál a felsőoktatási intézménynél kell lebonyolítani, amelyet a jelentkező a tanárképzés vonatkozásában az első helyen jelölt meg. Ezért arra kérjük kedves online felvételizőinket a felvételi vizsgák pontos szervezése végett, hogy feltétlenül jelezzék a zene@sze.hu email címre küldött üzenetben, ha a pályaalkalmassági vizsgát más intézményben kell lebonyolítaniuk.

2. A pedagógiai pályaalkalmassági vizsga letételének nem előfeltétele a sikeres főtárgyi felvételi. Ugyanakkor egy eredményes pedagógiai pályaalkalmassági vizsga sem jelenti a főtárgyi felvételi eredményes voltát.

3. A videókonferencia keretében megtartott felvételi vizsgák hivatalos platformja a Széchenyi Egyetem Művészeti Karon a Google Meet online alkalmazás

4. A Google Meet alkalmazás használatához nem szükséges Google felhasználói fiókkal rendelkezni, ugyanakkor a csatlakozás kérésekor az alkalmazás kérhet gmail címet (ami nem kell, hogy saját legyen).

5. Az érintett jelentkezőknek biztosítaniuk kell a videókonferencia lebonyolításához szükséges technikai feltételeket: asztali számítógép/laptop, kamera, szélessávú internet, asztal, szék. Az interjú során a felvételizőnek egyedül kell tartózkodnia a helyiségben.

5. Az emailben előre közölt időpontban a jelentkezőnek a Google Meet felületéhez csatlakozva szükséges várni a kijelölt felvételi vizsgabizottság jelentkezését

6. A jelentkezőnek kötelezően igazolnia kell személyazonosságát a videókonferencia elején személyigazolványának jól olvasható felmutatásával

7. Fejhallgató, headset, továbbá bármilyen egyéb segédeszköz használata tilos! Az illetékes felvételi vizsgabizottságnak jogában áll ezt ellenőrizni a jelentkező kamerájának/informatikai eszközáének elforgatását kérve

8. A videókonferencia keretein belül bonyolított felvételi vizsgákról felvétel készítése semmilyen formában nem engedélyezett. Felvételt a Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar sem készít.

9. A jelentkező és/vagy a Széchenyi Egyetem Művészeti Kar hibáján kívül álló okok miatt sikertelen kapcsolatfelvétel esetén új időpont egyeztetésére kerülhet sor.

Győr 2020. május 13.

Dr. Hontvári Csaba s.k.
dékán

Vizsgaidőszak vége 2020. július 11.
Bejelentkezés a 2020/21-es tanév I. 2020. augusztus 18. 06:00 - 2020. augusztus 29. 23:55
Munkaszüneti nap 2020. augusztus 20.