A Tritonus Gitártrió világraszóló sikere

Az egyik legrangosabb gitárverseny, az Egyesült Államokbeli Florida államban rendezett Guitar Foundation of America Competition első díját nyerte a Művészeti Kar hallgatóiból alakult Tritonus Guitar Trio.

A klasszikus gitár kamara kategóriájának győztese amerikai, kanadai, perui és norvég formációkkal mérte össze erejét. A Tritonus Guitar Trio az első díjjal együtt koncertmeghívást kapott 2020-ra, az Indianapolisban megrendezésre kerülő Guitar Foundation of America Találkozó és Verseny következő eseményére.

A trió tagjai Molnár Levente, Szurgyi Gergely és Varga Bálint. Első alkalommal 2015. január 10-én játszottak Tritonus Guitar Trio néven. Ebben az évben mindhárman a győri Széchenyi István Egyetemen folytatták zenei tanulmányaikat, Roth Ede és Arnóth Balázs szakmai irányításával.
Az együttes rendszeresen fellép a hazai és külföldi közönség előtt. Országos és nemzetközi versenyeken is eredményesen szerepelnek. Első helyezést értek el a Győri Egyetemi Versenyen és a Szegedi Országos Gitárversenyen. A 2016 novemberében, Pozsonyban megrendezett L. Luthier Contest kamarazene verseny győztesei. 2018-ban a bragai kamarazene verseny közönségdíját és a Bratislava Guitar Competition kamaraszekciójának első díját nyerték el. Ugyanebben az évben a világhírű Guitar Foundation of America gitárverseny kamara kategóriájának 2. helyezettjei lettek Louisville-ben.

2015 februárja óta az együttes folyamatosan bővíti repertoárját. Különféle zenei korszakokból válogatnak darabokat és saját átiratokat is készítenek. Céljuk, hogy olyan zeneműveket szólaltassanak meg, amelyeket a közönség ritkán hallhat három gitáron.

Nyári ügyeleti rend 2019. július 29. 00:00 - 2019. augusztus 20. 23:00
Bejelentkezés a 2019/20-as tanév I. félévére 2019. augusztus 28. 06:00 - 2019. szeptember 7. 23:55